71/78 33936

Szkolenie w Barcelonie – część I

Szkolenie w Barcelonie – część I

Dr n. med. Patrycja Downarowicz, specjalista ortodonta, od stycznia 2017 roku dołączyła do grona studentów (specjalistów ortodontów i chirurgów szczękowo-twarzowych) prestiżowego Międzynarodowego Uniwersytetu Katalońskiego w Barcelonie (Universitat International de Catalunya UIC). Rozpocznie intensywny, 6 miesięczny, Międzynarodowy Kurs Eksperta Chirurgii Ortognatycznej i Ortodoncji Przedchirurgicznej.

Kurs został opracowany i jest wykładany przez światowe autorytety z dziedziny ortodoncji i chirurgii ortognatycznej, jak min.: Dr Federico Hernandez Alfaro, Dr Perez, Dr Renato Cocconi, Dr Mirco Raffaini, Dr Rafaelle Spena. Obejmuje 3 moduły edukacyjne oraz zajęcia on-line (webinars) realizowane od stycznia do czerwca 2017 roku. Leczenie pacjentów z dużymi zaburzeniami szkieletowymi jest wyzwaniem na każdym etapie leczenia zarówno dla lekarza ortodonty jak i chirurga szczękowo-twarzowego. Wciąż zmieniające się schematy leczenia wymagają wdrażania coraz to nowych procedur medycznych: od prawidłowej diagnostyki i przygotowania ortodontycznego do zabiegu, przez zaplanowanie zabiegu, przeprowadzenie go przez chirurga szczękowo-twarzowego oraz kończącej leczenie rehabilitacji pozabiegowej.

Szkolenie umożliwia osiągnięcie najlepszego wykształcenia specjalistów, którzy będą mogli leczyć pacjentów według aktualnych i sprawdzonych klinicznie światowych standardów medycznych.