71/78 33936

Higienizacja jamy ustnej

Higienizacja jamy ustnej:

 

Higienizacja jamy ustnej jest profesjonalnym zabiegiem jamy ustnej przeprowadzanym w naszym gabinecie. Obejmuje ona skaling, piaskowanie i fluoryzację zębów.
 

 

Skaling zębów:

 

To zabieg usuwania kamienia nazębnego, który osadza się głównie w okolicach szyjek zębowych. Kamień nazębny stanowi doskonałe środowisko dla rozwijających się bakterii. Skutkiem gromadzenia się kamienia i osadów może być próchnica zębów, choroby dziąseł i obniżanie się poziomu kości wyrostka zębodołowego co może prowadzić do chorób przyzębia (paradontozy). Szczotkowanie nie usunie powstałego już kamienia nazębnego. W tym celu konieczna jest wizyta w gabinecie.

 

 

Piaskowanie zębów:

 

Piaskowanie polega na usunięciu płytki nazębnej oraz powierzchniowych przebarwień z kawy, herbaty za pomocą urządzenia zwanego piaskarką. Piasek dentystyczny dociera do wszystkich szczelin i skutecznie usuwa osady oraz przebarwienia, a tym samym minimalizuje ryzyko chorób zębów i dziąseł oraz wpływa na estetykę uśmiechu.
 

 

Fluoryzacja zębów:

 

Fluoryzacja zębów chroni przed nadwrażliwością oraz próchnicą. Podczas fluoryzacji wykorzystuje się związki fluoru,które są niezbędne do prawidłowej budowy zębów i kości. Polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu lub pianki z fluorem.
 

 

Wskazania do higienizacji zębów:

 

1. Każda osoba powinna co najmniej 2 razy w roku mieć wykonywaną higienizację zębów w gabinecie, aby przeciwdziałać chorobom zębów i przyzębia.

 

2. Bardzo ważne jest wykonywanie zabiegów higienizacyjnych przed, w trakcie i po leczeniu ortodontycznym aparatem stałym.

 

3. Również niezbędne jest wykonanie zabiegu higienizacyjnego przed wybielaniem zębów dla poprawy efektu wybielania.

 

Higienizację w naszym gabiencie wykonują zarówno lekarze stomatolodzy jak i higienistka stomatologiczna. Serdecznie zapraszamy!