71/78 33936

Rodzaje aparatów

Aparat stały metalowy tradycyjny:

Aparat stały metalowy tradycyjnyJest najczęściej stosowanym rodzajem aparatu, wykonany jest z materiałów wysokiej jakości i działa bardzo precyzyjnie. Zamki i pierścienie są przyklejone bezpośrednio do zębów, do nich dowiązywany jest metalowy łuk, który aktywuje ruchy zębów. Elementem łączącym są ligatury. Wizyty kontrolne odbywają się co 1-1,5 miesiąca.

Aparat stały estetyczny tradycyjny:

Aparat stały metalowy tradycyjnyZamki aparatu estetycznego wykonane są z ceramiki w kolorze zębów, bądź z zamków przeźroczystych wykonanych z kryształów szafiru. W połączeniu z niewidocznymi ligaturami, aparat estetyczny jest mniej widoczny. Elementy aktywujące ruch zębów (łuki) są metalowe, jednak w pierwszym okresie leczenia mogą być białe (powlekane). Wizyty kontrolne odbywają cię co 1-1,5 miesiąca.

Aparat samoligaturujący metalowy/estetyczny w systemie Damon:

Aparat stały metalowy tradycyjny  Technika bezligaturowa to kolejny krok w rozwoju ortodoncji, która daje nowe możliwości leczenia w porównaniu z aparatami stałymi tradycyjnymi. W czasie leczenia ważne jest, aby łuk metalowy luźno przesuwał się w szczelinie zamka. Z tego powodu opracowano zamek samoligaturujący, w którym tarcie między zamkiem a łukiem zostało maksymalnie zredukowane z powodu umieszczenia w jego budowie specjalnej „klapki”. Taka budowa zamka przyspiesza leczenie ortodontyczne w porównaniu z aparatem tradycyjnym, redukuje ilość wizyt kontrolnych i znacznie eliminuje dolegliwości bólowe związane z użytkowaniem aparatu. Wizyty kontrolne odbywają się co 2 miesiące.

Aparat nakładkowy system Clear Aligner:

Aparat stały metalowy tradycyjnySą to przeźroczyste nakładki, które pacjent samodzielnie nakłada na zęby celem korekty wady zgryzu. Przeznaczony dla pacjentów wymagających dużej estetyki leczenia.

Umów sie na wizytę

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub on-line. Aby zapisać się na wizytę wystarczy wypełnić formularz

Umów się na wizytę