71/78 33936

Leczenie stomatologiczne i endodontyczne

STOMATOLOGIA
 

Wizyty w naszym gabinecie są bezbolesne i odbywają się w przyjaznej atmosferze. Na pierwszej wizycie konsultacyjnej przeprowadzany jest bezpłatny przegląd stomatologiczny i pacjent jest informowany o stanie jamy ustnej i ewentualnych kosztach leczenia. Jeśli pacjent jest zaintersowany leczeniem zębów w naszym gabinecie to na następną wizytę przygotowywany jest przez lekarza plan leczenia i można już przystępować do zabiegów higienizacyjnych i leczenia zębów.
 

Stomatologia zachowawcza swoim zakresem obejmuje leczenie próchnicy zębów, odbudowę tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia) oraz leczenie endodontyczne (kanałowe). 

 

 

Inwestujemy w wysokiej klasy sprzęt i narzędzia.

 

Priorytetem jest dla nas zachowanie zębów żywych, które bardziej wartościowe niż zęby po leczeniu kanałowym.

 

Odbudowa estetyczna i funkcjonalna zębów:

Stosujemy wysokiej jakości kompozyty światłoutwardzalne, aby przywrócić zębom zarówno funkcję, jak i estetykę. Materiały wykorzystywane w naszej pracy służą odbudowie oczyszczonych z próchnicy tkanek zęba. Dzięki umiejętnościom lekarza stomatologa oraz odpowiednim kształtkom i formówkom, uzyskujemy rekonstrukcje identyczne z kolorem i kształtem zęba, które idealnie naśladują naturalne tkanki zęba.


W naszej praktyce stosujemy system infiltracji próchnicy – ICON


Współczesna stomatologia coraz częściej koncentruje się na zapobieganiu niż leczeniu. Zmieniło się podejście do leczenia próchnicy zębów. Próchnicę początkową leczono za pomocą fluoru, natomiast wraz z rozwojem choroby zmienione tkanki zęba usuwano mechanicznie wietłami i zakładano wypełnienia. Jednak nawet minimalne leczenie za pomocą wiertła narusza strukturę zęba i zmniejsza znaczną ilość zdrowej struktury zęba.

Żywica Icon, o bardzo płynnej strukturze, umożliwia innowacyjne, bezbólowe leczenie próchnicy w początkowym jej stadium bez zastosowania wierteł stomatologicznych.

Zasada działania infiltaracji polega na wytrawieniu zmienionego obszaru i pokryciu go specajną płynną żywicą. Siły kapilarne wciągają preparat w głąb porowatego szkliwa, co powoduje zablokowanie przenikania próchnicogennych kwasów, a zdrowa struktura zęba zostaje zachowana.

Do zalet metody infiltracji należy:

1. zatrzymanie próchnicy we wczesnym stadium
2. zachowanie zdrowej struktury zęba

3. praca bez wierteł stomatologicznych, dzięki czemu jest bezbolesna i bezstresowa dla pacjenta

4. zastosowanie w zębach stałych i mlecznych

5. skuteczne leczenie plam powstałych po leczeniu ortodontycznym

6. leczenie zmian szkliwa jak fluoroza

7. leczenie plam szkliwa wywołanych przez uraz

 

Endodoncja - leczenie kanałowe zębów


To dział stomatologii zajmujący się leczeniem nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych.

Podstawową metodą leczenia jest leczenie kanałowe.

Po oczyszczeniu próchnicy, oraz wnętrza kanału korzeniowego z zainfekowanej miazgi zęba, kanał ten wypełniamy przeznaczonymi w tym celu materiałami. Dzięki takiemu leczeniu zachowujemy własny ząb, który – mimo, że jest już martwy, będzie jeszcze długo spełniał swoją funkcję w jamie ustnej. W ten sposób unikamy konieczności jego usunięcia I wykonania protetyki. Dbajmy o swoje zęby!